Dotted map background

Sklepy internetowe

Według badań firmy Gemius, rynek e-commerce osiąga wartość blisko 40 mld złotych. Polacy pokochali zakupy online. Już ponad 50% internautów regularnie kupuje produkty i usługi w sklepach internetowych. Rozwój tego segmentu dowodzi, że każda firma, która zajmuje lub chciałaby się zajmować się sprzedażą, musi mieć swój sklep internetowy.

E-commerce

E-commerce, czyli inaczej handel elektroniczny. Jeśli za pomocą internetu czy telefonu dokonujemy transakcji handlowej to jest to e-commerce. Nie tylko sklepy internetowe zaliczają się do tego określenia. Platformy e-commerce to również aplikacje umożliwiające rezerwowanie hoteli przez internet, czy strony sprzedające dostęp do dóbr wirtualnych, takich jak np. e-booki.

Sklepy internetowe

Najpopularniejszą formą handlu elektronicznego jest sklep internetowy. To nic innego jak strona www z katalogiem produktów umożliwiająca odwiedzającym dokonanie zakupu. Sklepy internetowe to obecnie najpopularniejsza forma cyfrowej sprzedaży produktów i usług. Zarówno wirtualnych jak i fizycznych. Coraz więcej i coraz większe firmy rezygnują z tradycyjnej formy sprzedaży na rzecz internetu.

Jakich technologii używamy?

Dedykowane oprogramownie

Ogromna liczba klientów decyduje się na dedykowane oprogramowanie sklepowe. Personalizowane wymagania, które stawia przed nami klient, wymagają kreatywnego podejścia i stworzenia rozwiązania od zera.

Open Source

Tworząc dedykowane aplikacje sklepowe, często korzystamy z otwartych bibliotek, tworzonych i wspieranych przez tzw. społeczności “Open Source”. Takie rozwiązania jak WellCommerce czy Sylius stanowią solidną podstawę do budowy rozwiązań dopasowanych do potrzeb klienta. Są to gotowe zbiory komponentów napisane w PHP w oparciu o framework Symfony, które oferują bardzo dużo możliwości.

Magento

Magento

Największa platforma e-commerce open source, która należy do firmy eBay. Bardzo duża społeczność, duża ilość funkcji oraz wysoka skalowalność spowodowały, że to po rozwiązanie sięgają głównie duże sklepy.

PrestaShop

PrestaShop

Kolejne otwarte rozwiązanie, które jest darmowe. Mniej skomplikowane niż Magento, przez co oferuje mniej funkcji niż lider na rynku. Podobnie jak Magento, PrestaShop posiada bardzo dużą liczbę wtyczek oraz ogromną społeczność.

WooCommerce

WooCommerce

WooCommerce to darmowa wtyczka do oprogramowania WordPress, która umożliwia bardzo proste uruchomienie własnego e-sklepu na swojej stronie internetowej.

Portfolio

Poznaj naszych zadowolonych klientów

TheMuBa

TheMuBa (theatre - music - ballet) to spektakle teatralne, koncerty, przedstawienia baletowe, dostępne w wersji LIVE na nowoczesnej platformie internetowej.

zobacz projekt
Panel Ariadna

Stworzyliśmy nowy system dla Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna od podstaw. Aplikacja jest połączeniem panelu badawczego oraz sklepu, w którym paneliści za zgromadzone punkty mogą kupować nagrody.

zobacz projekt
Szkolenia.TV

Dla firmy Stream Online stworzyliśmy platformę e-commerce, która umożliwia twórcom założenie własnej strony do sprzedaży szkoleń. Zarówno tradycyjnych jak i szkoleń na żywo.

zobacz projekt
Agencja Whites

Dla lidera z branży SEO stworzyliśmy aplikację usprawniającą i automatyzującą pracę firmy. Ścisła współpraca z pracownikami firmy pozwoliła nam poznać potrzeby klienta i dopracować oprogramowanie idealnie pod jego potrzeby.

zobacz projekt

Zatrudnij nas!

Szukasz specjalistów, którzy poznają Twoje potrzeby oraz którym możesz zaufać? Dobrze trafiłeś!

Kontakt