Dotted map background

Progressive Web Apps

Progressive Web App to najprościej mówiąc, aplikacja webowa, która wygląda i działa jak natywna aplikacja mobilna lub aplikacja desktopowa. Dzięki PWA jesteśmy w stanie stworzyć program na telefon lub tablet w technologiach przeznaczonych do tworzenia stron WWW i aplikacji webowych.

Aplikacje PWA umożliwiają nam korzystanie z wbudowanych funkcji urządzenia takich jak aparat, geolokalizacja czy powiadomienia. Różnica w stosunku do aplikacji natywnej jest taka, że aplikacji PWA nie musimy przed użyciem pobierać i instalować na telefonie. Możemy otworzyć ją w przeglądarce i umieścić jako skrót na pulpicie z ikonami.

Obecnie na świecie działa ok. 5 bilionów urządzeń, które są stale podłączone do sieci. Bardzo duży procent z nich to smartfony oraz tablety, czyli urządzenia mobilne. Użytkownicy mobilni ponad trzy razy chętniej korzystają ze stron dopasowanych do urządzenia niż z aplikacji natywnych. Dodatkowo aplikacja wykonana w technologii PWA umożliwia również dostęp do pobranych już danych, nawet jeśli urządzenie jest obecnie odcięte od sieci.

Dlaczego PWA?

Łatwiejsza w przygotowaniu

PWA nie jest niczym innym jak po prostu stroną WWW dopasowaną do mniejszych ekranów. Stworzenie oraz rozwój takiej aplikacji jest dużo szybszy i tańszy niż zbudowanie natywnych aplikacji mobilnych na systemy Android oraz iOS.

Optymalizacja kosztów

Tworząc aplikacje natywne musimy rezerwować budżet na osobne aplikacje z przeznaczeniem na najpopularniejsze systemy, czyli Android i iOS. Wiąże się to z koniecznością stworzenia 2 osobnych aplikacji, w 2 różnych technologiach, a nie jednej tak jak w przypadku PWA.

Działa na każdym urządzeniu

PWA jest tak naprawdę stroną internetową, więc będzie działać na każdym urządzeniu, którego przeglądarka wspiera tę technologię. Nie musimy tworzyć aplikacji pod różne wersje oprogramowania czy różne rozdzielczości.

Brak problemów natywnych aplikacji

Aplikacje natywne posiadają wiele minusów, których nie mają PWA. Oprócz wysokich kosztów stworzenia takich aplikacji, dochodzą problemy z aktualizacjami, czy umieszczaniem programów w sklepach Apple czy Google.

Łatwa integracja z aplikacją webową

Posiadając aplikację webową, korzystając z jednego API, możemy bardzo prosto udostępnić dane do aplikacji PWA. Bez potrzeby programowania wszystkiego od początku.

Jedną z najpopularniejszych technologii do tworzenia aplikacji PWA jest Vue.js. Za pomocą gotowych frameworków i bibliotek możemy szybko i przyjemnie stworzyć całą działającą aplikację mobliną. Backend aplikacji możemy oprzeć o istniejące frameworki, które wspierają budowanie REST API takie jak Symfony i Laravel, które są napisane w PHP.

Przykłady użycia
AliExpress

Zbudowanie aplikacji w oparciu o PWA znacząco przyśpieszyło działanie na urządzeniach mobilnych, co bezpośrednio przyłożyło się na wzrost liczby użytkowników o 104% oraz wzrost konwersji o 82% na telefonach z systemem iOS.

Trivago

Ponad 500,000 osób dodało PWA firmy Trivago do ikonek na swoim urządzeniu. Dla tych osób PWA działa identycznie jak aplikacja moblina. Konwersja po przejściu na PWA wzrosła aż o 97%!

Portfolio

Poznaj naszych zadowolonych klientów

TheMuBa

TheMuBa (theatre - music - ballet) to spektakle teatralne, koncerty, przedstawienia baletowe, dostępne w wersji LIVE na nowoczesnej platformie internetowej.

zobacz projekt
Panel Ariadna

Stworzyliśmy nowy system dla Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna od podstaw. Aplikacja jest połączeniem panelu badawczego oraz sklepu, w którym paneliści za zgromadzone punkty mogą kupować nagrody.

zobacz projekt
Szkolenia.TV

Dla firmy Stream Online stworzyliśmy platformę e-commerce, która umożliwia twórcom założenie własnej strony do sprzedaży szkoleń. Zarówno tradycyjnych jak i szkoleń na żywo.

zobacz projekt
Agencja Whites

Dla lidera z branży SEO stworzyliśmy aplikację usprawniającą i automatyzującą pracę firmy. Ścisła współpraca z pracownikami firmy pozwoliła nam poznać potrzeby klienta i dopracować oprogramowanie idealnie pod jego potrzeby.

zobacz projekt

Zatrudnij nas!

Szukasz specjalistów, którzy poznają Twoje potrzeby oraz którym możesz zaufać? Dobrze trafiłeś!

Kontakt