Dotted map background

Dedykowane oprogramowanie

Code Apps to warszawski software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych, czyli takich, które do uruchomienia potrzebują tylko przeglądarki internetowej. Rozwój technologii sprawił, że obecnie praktycznie każdy ma dostęp do internetu. Zarówno na komputerze jak i w smartfonie. Dzięki czemu, mamy możliwość stworzenia programu do którego dostęp będzie miał każdy użytkownik na całym świecie, bez ograniczeń, czy potrzeby instalowania dodatkowych programów lub sterowników.

Korzyści

Ogrom możliwości

Aplikacje webowe oferują możliwości, których potrzebujesz. Do uruchomienia takiego programu wystarczy tylko przeglądarka internetowa. Nie musisz się martwić systemy operacyjne, urządzenia czy użytkowników z innych krajów. Aplikacja działa zawsze i wszędzie.

Szereg technologii

Rozwój technologii, frameworków i bibliotek w sferze aplikacji mobilnych jest ogromny. Praktycznie co miesiąc powstaje coś nowego, dzięki czemu programiści mają do wyboru coraz więcej możliwości korzystania z gotowych komponentów.

Modyfikacje

W odróżenieniu od programów, które użytkownik musi zainstalować na swoim komputerze, możesz od razu wprowadzać modyfikacje w kodzie, które będą widoczne u wszystkich użytkowników. Takie rozwiązanie daje nieograniczone możliwości rozwoju dla firmy.

Skalowalność

Aplikacje webowe, które tworzymy, dzięki otwartym bibliotekom oraz możliwości osadzenia w chmurze, takiej jak jak Azure czy AWS, nie są narażone na problemy spowodowane szybkim rozwojem. W każdej chwili możesz zwiększyć parametry serwera.

Pracujemy w SCRUM

Wiemy, jak ważny jest proces powstawania aplikacji, dlatego nic nie pozostawiamy przypadkowi. Nasz zespół specjalizuje się w SCRUM, czyli zwinnej metodyce tworzenia oprogramowania. Przez cały czas trwania projektu, na każdym jego etapie, blisko współpracujemy z klientem.

SCRUM to metodyka, w której praca nad projektem zostaje podzielona na części, tzw. sprinty. Po każdym sprincie wraz z klientem oceniamy status prac oraz wprowadzamy ewentualne zmiany na podstawie uzyskanych w ten sposób sugestii i uwag. Dzięki takiemu trybowi powstawania projektu, klient cały czas ma kontrolę nad postępem prac oraz nad tym jak ostatecznie będzie aplikacja, którą dla niego budujemy.

01
Analiza

Pracę nad projektem rozpoczynamy od analizy wymagań klienta, branży oraz rynku. Następnie podczas wspólnych warsztatów, pracujemy nad specyfikacją oraz harmonogramem prac.

02
Design

Gdy wiemy już, czego klient potrzebuje, pracujemy nad wyglądem oraz procesami w produkcie. Zanim przystąpimy do prac programistycznych, graficy przygotowują programistom makiety oraz przepływ działania aplikacji.

03
Programowanie

Mając dokładną specyfikację i mockupy, do akcji wkraczają nasi programiści. W sprintach, które przeważnie trwają 2 tygodnie, pracujemy kolejno nad modułami i funkcjami aplikacji.

04
Testy

Pracujemy w sprintach 2-tygodniowych, sprawdzając razem z klientem założone cele i plany. Po każdym sprincie udostępniamy demo aplikacji do testów, aby ewentualnie problemy wyłapać na samy początku.

05
Wdrożenie

Na koniec przygotowujemy środowisko serwerowe i wdrażamy oprogramowanie. Ustawiamy wszystko tak, aby działało płynnie nawet przy wzmożonym ruchu czy obciążeniu na serwerze.

Nasze usługi

01

Aplikacje webowe

Aplikacje webowe to programy, które do działania potrzebują jedynie przeglądarki internetowej. Rozwój technologii sprawił, że nie musimy teraz pobierać programów na nasz komputer, aktualizować ich czy zastanawiać się, czemu nie działa. Wchodzimy na daną aplikację i wszystko działa. Tak po prostu.

02

Backend

Najprościej mówiąc, backend to jest ta część aplikacji, której użytkownicy nie widzą na ekranie komputera, a która funcjonuje w tle, np. na serwerze lub w chmurze. Funkcje, algorytmy, bazy danych itp. Wszystko to, co nie jest widoczne w ramach interfejcu, a co pozwala na płynne działanie aplikacji, nazywamy backendem.

03

Frontend

Część frontendowa to interfejs aplikacji. Wszystko to, co przekłada się na komfort i przyjemność korzystania z programu i sprawia, że aplikacja jest przyjazna dla użytkownika. Rozwój technologii sprawił, że obecnie część frontendowa to nie tylko układ elementów a działanie całego systemu, równie ważne jak backend.

04

MVP

Minimum Viable Product, czyli minimalna wersja produktu, która pozwala zweryfikować cele i założenia. Budowanie produktu, który zawiera tylko główne, najbardziej potrzebne funkcje w celu weryfikacji założeń biznesowych. Rozwijamy aplikację zgodnie z życzeniami i potrzebami klientów.

05

PWA

Progressive Web App, czyli aplikacje, które tworzymy tak samo jak aplikacje webowe, ale działaniem przypomina stacjonarną aplikacją na komputery lub na telefony, które instalujemy tak samo jak tradycyjne programy natywne. Połączenie standardowych programów z możliwościami aplikacji webowych.

06

Aplikacje mobilne

Oprogramowanie które działaja na urządzeniach przenośnych, takich jak smartfony czy tablety z systemami iOS lub Android. Aplikacje tego typu korzystają ze wszystkich funkcji, jakie dają urządzenia na których z nich korzystamy, dzięki czemu mamy możliwości niedostępne dla stron internetowych.

Rozliczenie godzinowe

Przy pracy nad skomplikowanymi i złożonymi projektami zawsze proponujemy klientowi rozliczenie w oparciu o tzw. metodę Time & Materials. Najprościej mówiąc, jest to rozliczenie na podstawie przepracowanych roboczogodzin. Po każdym skończonym sprincie, wraz z przekazaniem wersji do testów, klient jest informowany o tym ile czasu poświęciliśmy na konkretne moduły. Takie rozwiązanie jest najlepszym podejściem do stworzenia idealnego produktu.

$

Technologie

PHP

PHP

PHP to obecnie jeden z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Początkowo stworzony do prostych skryptów, a stał się bardzo wydajnym i zaawansowanym językiem, który nie tylko nie ustępuje innym językom możliwości a nawet wiele z nich przewyższa.

Symfony

Symfony

Najpopularniejszy framework napisany w języku PHP, służy do tworzenia aplikacji webowych. Stopień zaawansowania oraz ilość dostępnych rozszerzeń i duża społeczność programistów rozwijających Symfony powoduje, że tworzenie kodu oraz rozwój aplikacji to przebiega szybko i bezproblemowo.

Laravel
Laravel

Framework dla artystów. Popularne środowisko, które swoją prostotą i dużymi możliwościami zjednało sobie serca milionów programistów na całym świecie. Prostota, mimo zaawansowania, powoduje że aplikacje tworzone na frameworku Larvel są bardzo łatwe w utrzymaniu oraz rozwoju.

Zend Framework

Zend Framework

Framework stworzony przez firmę Zend Technologies, która jest również odpowiedzialna za rozwój języka PHP. Obecnie ZF rozwija się również dzięki dużej społeczności, co gwarantuje mu stałe wsparcie. Zend Framework to tak naprawdę zbiór bibliotek, które ułatwiają pracę a nia narzucając styl pracy programistom.

Javascript

Java Script

Skryptowy język programowania, który z języka do tworzenia dynamicznych efektów i animacji stał się pełnoprawnym, zaawansowanym i obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Ogromna ilość frameworków i bibliotek sprawiła, że możliwości tego języka są nieograniczone.

VueJS
Vue.js

Vue.js to otwarty framework napisany w języku JavaScript. Vue.js zostało stworzone przez Evana You, byłego pracownika Google, który pracował nad frameworkiem Angular. Bardzo duże możliwości oraz łatwość programowania sprawiły, że Vue.js szybko stał się niezwykle popularny na całym świecie.

NodeJS

Node.js

Wieloplatformowe środowisko umożliwiające tworzenia w języku JavaScript zaawansowanych oraz wysoce skalowalnych aplikacji internetowych. Node.js idealnie nadaje się do tworzenia aplikacji, które będą obsługiwały bardzo duży ruch (np. API) oraz aplikacji, które muszą działać w trybie rzeczywistym (np. Czat).

Angular

Angular.JS

Stworzony oraz rozwijany przez pracowników Google, framework do tworzenia dynamicznych aplikacji webowych. Ogromne możliwości, bardzo duża społeczność oraz wsparcie internetowego giganta sprawa, że jest to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie tego typu.

Portfolio

Poznaj naszych zadowolonych klientów

Panel Ariadna

Ariadna to ogólnopolski panel badawczy, który zbiera opinie internautów z całego świata na różne tematy dotyczące życia codziennego. Za wypełnione ankiety respondenci dostają punkty, które mogą wymieniać na ciekawe nagrody.

zobacz projekt
Agencja Whites

Dla Agencji Whites stworzyliśmy aplikacje usprawniającą i automatyzującą pracę firmy. Ścisła współpraca z pracownikami firmy, pozwoliła nam poznać potrzeby klienta i dopracować oprogramowanie idealnie pod ich potrzeby.

zobacz projekt
Save Cart

Zespół Code Apps był odpowiedzialny za stworzenie nowej aplikacji webowej do automatyzacji działań marketingowych. Frontend zbudowaliśmy w frameworku Vue.js a backend w PHP 7 w oparciu o framework Symfony 4.

zobacz projekt
Collective Narcissism

Dla Warszawskiego Uniwersytetu SWPS stworzyliśmy rozbudowaną, dwujęzyczną stronę internetową opartą na autorskim systemie CMS iStrona. Moduł blogowy oraz profilu użytkowników, to to co odróżnia ten projekt od innych stron.

zobacz projekt
Premium Brand

Fundacja Na Rzecz Reputacji Marki Premium Brand postawiła przed nami trudne zadanie. Odświeżenie loga oraz stworzenie nowej, ekskluzywnej strony internetowej, która podkreśli prestiżowy charakter tytułu, jaki co roku przyznaje fundacja.

zobacz projekt
Biuro Kamienica

Biuro Kamienica to biura serwisowane do wynajęcia w klimatycznej, przedwojennej kamienicy w samym centrum Warszawy. Prestiżowa lokalizacja oraz wystrój lokalu zmusił nas do stworzenia niestandardowej i unikalnej strony internetowej.

zobacz projekt
JT Adwokaci

JT Adwokaci to Warszawska kancelaria adwokacka, obsługująca zarówno firmy jak i osoby prywatne. Ciemne i złote kolory oraz profesjonalna sesja zespołu w pełni oddaje profesjonalny i elegancki wizerunek, jakim firma cieszy się na rynku.

zobacz projekt

Zatrudnij nas!

Szukasz specjalistów, którzy poznają Twoje potrzeby oraz którym możesz zaufać? Dobrze trafiłeś!

Kontakt