Dotted map background

Progressive Web Apps

Progressive Web App to najprościej mówiąc, aplikacja webowa, która wygląda i działa jak natywna aplikacja mobilna lub aplikacja desktopowa. Dzięki PWA jesteśmy w stanie stworzyć program na telefon lub tablet w technologiach przeznaczonych do tworzenia stron WWW i aplikacji webowych.

Aplikacje PWA umożliwiają nam korzystanie z wbudowanych funkcji urządzenia takich jak aparat, geolokalizacja czy powiadomienia. Różnica w stosunku do aplikacji natywnej jest taka, że aplikacji PWA nie musimy przed użyciem pobierać i instalować na telefonie. Możemy otworzyć ją w przeglądarce i umieścić jako skrót na pulpicie z ikonami.

Obecnie na świecie działa ok. 5 bilionów urządzeń, które są stale podłączone do sieci. Bardzo duży procent z nich to smartfony oraz tablety, czyli urządzenia mobilne. Użytkownicy mobilni ponad trzy razy chętniej korzystają ze stron dopasowanych do urządzenia niż z aplikacji natywnych. Dodatkowo aplikacja wykonana w technologii PWA umożliwia również dostęp do pobranych już danych, nawet jeśli urządzenie jest obecnie odcięte od sieci.

Dlaczego PWA?

Łatwiejsza w przygotowaniu

PWA nie jest niczym innym jak po prostu stroną WWW dopasowaną do mniejszych ekranów. Stworzenie oraz rozwój takiej aplikacji jest dużo szybszy i tańszy niż zbudowanie natywnych aplikacji mobilnych na systemy Android oraz iOS.

Optymalizacja kosztów

Tworząc aplikacje natywne musimy rezerwować budżet na osobne aplikacje z przeznaczeniem na najpopularniejsze systemy, czyli Android i iOS. Wiąże się to z koniecznością stworzenia 2 osobnych aplikacji, w 2 różnych technologiach, a nie jednej tak jak w przypadku PWA.

Działa na każdym urządzeniu

PWA jest tak naprawdę stroną internetową, więc będzie działać na każdym urządzeniu, którego przeglądarka wspiera tę technologię. Nie musimy tworzyć aplikacji pod różne wersje oprogramowania czy różne rozdzielczości.

Brak problemów natywnych aplikacji

Aplikacje natywne posiadają wiele minusów, których nie mają PWA. Oprócz wysokich kosztów stworzenia takich aplikacji, dochodzą problemy z aktualizacjami, czy umieszczaniem programów w sklepach Apple czy Google.

Łatwa integracja z aplikacją webową

Posiadając aplikację webową, korzystając z jednego API, możemy bardzo prosto udostępnić dane do aplikacji PWA. Bez potrzeby programowania wszystkiego od początku.

Jedną z najpopularniejszych technologii do tworzenia aplikacji PWA jest Vue.js. Za pomocą gotowych frameworków i bibliotek możemy szybko i przyjemnie stworzyć całą działającą aplikację mobliną. Backend aplikacji możemy oprzeć o istniejące frameworki, które wspierają budowanie REST API takie jak Symfony i Laravel, które są napisane w PHP.

Przykłady użycia
AliExpress

Zbudowanie aplikacji w oparciu o PWA znacząco przyśpieszyło działanie na urządzeniach mobilnych, co bezpośrednio przyłożyło się na wzrost liczby użytkowników o 104% oraz wzrost konwersji o 82% na telefonach z systemem iOS.

Trivago

Ponad 500,000 osób dodało PWA firmy Trivago do ikonek na swoim urządzeniu. Dla tych osób PWA działa identycznie jak aplikacja moblina. Konwersja po przejściu na PWA wzrosła aż o 97%!

Portfolio

Poznaj naszych zadowolonych klientów

Panel Ariadna

Ariadna to ogólnopolski panel badawczy, który zbiera opinie internautów z całego świata na różne tematy dotyczące życia codziennego. Za wypełnione ankiety respondenci dostają punkty, które mogą wymieniać na ciekawe nagrody.

zobacz projekt
Agencja Whites

Dla Agencji Whites stworzyliśmy aplikacje usprawniającą i automatyzującą pracę firmy. Ścisła współpraca z pracownikami firmy, pozwoliła nam poznać potrzeby klienta i dopracować oprogramowanie idealnie pod ich potrzeby.

zobacz projekt
Save Cart

Zespół Code Apps był odpowiedzialny za stworzenie nowej aplikacji webowej do automatyzacji działań marketingowych. Frontend zbudowaliśmy w frameworku Vue.js a backend w PHP 7 w oparciu o framework Symfony 4.

zobacz projekt
Collective Narcissism

Dla Warszawskiego Uniwersytetu SWPS stworzyliśmy rozbudowaną, dwujęzyczną stronę internetową opartą na autorskim systemie CMS iStrona. Moduł blogowy oraz profilu użytkowników, to to co odróżnia ten projekt od innych stron.

zobacz projekt
Premium Brand

Fundacja Na Rzecz Reputacji Marki Premium Brand postawiła przed nami trudne zadanie. Odświeżenie loga oraz stworzenie nowej, ekskluzywnej strony internetowej, która podkreśli prestiżowy charakter tytułu, jaki co roku przyznaje fundacja.

zobacz projekt
Biuro Kamienica

Biuro Kamienica to biura serwisowane do wynajęcia w klimatycznej, przedwojennej kamienicy w samym centrum Warszawy. Prestiżowa lokalizacja oraz wystrój lokalu zmusił nas do stworzenia niestandardowej i unikalnej strony internetowej.

zobacz projekt
JT Adwokaci

JT Adwokaci to Warszawska kancelaria adwokacka, obsługująca zarówno firmy jak i osoby prywatne. Ciemne i złote kolory oraz profesjonalna sesja zespołu w pełni oddaje profesjonalny i elegancki wizerunek, jakim firma cieszy się na rynku.

zobacz projekt

Zatrudnij nas!

Szukasz specjalistów, którzy poznają Twoje potrzeby oraz którym możesz zaufać? Dobrze trafiłeś!

Kontakt