Dotted map background

Minimum Viable Product

MVP to skrót od angielskiego sformułowania Minimum Viable Product, które oznacza, minimalną, czyli najprostszą wersja produktu/usługi wystarczającą do wprowadzenia na rynek w celu przetestowania założeń i planów biznesowych.

Tworząc produkt zgodnie z duchem MVP, okreśłamy najważniejsze funkcje, które są potrzebne, abyśmy mogli zweryfikować, czy użytkownicy chcą z niego korzystać. Dzięki takiemu podejściu, nie tracimy czasu na tworzenie niepotrzebnych funkcji tylko od początku rozwijamy produkt tak, aby spełniał oczekiwania klientów, którzy za niego zapłacą.

Tworząc innowacyjną usługę lub produkt, na początku nie wiemy, jak klienci będą z niej korzystali i czego potrzebują. Możemy opierać się na naszym doświadczeniu oraz badaniach, ale dopiero oddanie produktu klientowi końcowemu pokaże, co jest dla niego ważne, a co nie. Tworzenie produktu zgodnie z MVP wymusza dwie rzeczy. Po pierwsze, minimalizujemy czas i koszty potrzebne na stworzenie produktu. Po drugie, od początku kładziemy ogromny nacisk na zbieranie opinii od klientów i rozwijanie produktu tak, aby rozwiązywał ich problemy i spełniał ich potrzeby. Dzięki takiemu podejściu tworzymy dużo lepszą aplikację dopasowaną do rzeczywistych potrzeb naszych klientów.

Dlaczego MVP?

Obniżenie kosztów

Zamiast przez wiele miesięcy tworzyć ogromną aplikację, skupiasz się na szybkim stworzeniu najważniejszych funkcji. W ten sposób możesz znacząco obniżyć koszty programowania.

Time-to-market, czyli czas potrzebny na wdrożenie

Stworzenie zaawansowanej aplikacji wymaga czasu. Startując szybciej z MVP, jesteś w stanie szybciej zacząć zarabiać, stopniowo rozbudowując swoją aplikację o kolejne funkcje i moduły, oraz wyprzedzając konkurencję.

Klient mówi Ci, czego potrzebuje

Oddając klientom minimalną wersję produktu, to nie Ty, a Twoi klienci decydują o tym, jak używają aplikacji, oraz co jeszcze jest w niej potrzebne.

Jak powstaje MVP

01
Design

Mimo, że od początku planujemy ograniczać funkcje w celu szybkiego startu, design nadal pozostaje bardzo ważny. Nasz produkt, nawet w wersji minimalnej, musi wyglądać dobrze i zachęcać potencjalnych klientów swoim wyglądem. Klienci muszą skupić się na używaniu produktu a nie na zastanawianiu się, co i jak działa.

02
Programowanie

Programiści pracują nad najważniejszymi funkcjami, które pozwolą Ci wyznaczyć kierunek w jakim Twój produkt powinien się rozwijać. Mając specyfikację, wiemy jak docelowa aplikacja będzie wyglądała, ale na początku tworzymy tylko najważniejsze, kluczowe funkcje, które pozwolą Ci szybko zbierać opinię i rozpocząć sprzedaż.

03
Feedback

Po uruchomieniu MVP za pomocą różnych narzędzi badamy, mierzymy oraz pytamy użytkowników, co należy poprawić oraz co musimy dodać. Nie dodajemy setek funkcji z których nikt nie będzie korzystał. Wprowadzamy tylko te, których klienci potrzebują, aby regularnie korzystać i płacić za nasz produkt.

04
Programowanie

Proces zatacza koło, gdy już mamy informacja od klientów co należy zmienić lub dodać, programiści wprowadzają poprawki. Ten proces nigdy się nie kończy. Rozwijamy aplikację cały czas pozyskując nowych klientów i poszerzając naszą wiedzę o tym, jak idealna wersja naszego produktu powinna działać.

Technologie

PHP

PHP to obecnie jeden z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Początkowo stworzony do prostych skryptów, a stał się bardzo wydajnym i zaawansowanym językiem, który nie ustępuje konkurencyjnym technologiom.

Symfony

Najpopularniejszy framework napisany w PHP do tworzenia aplikacji webowych. Zaawansowanie oraz ilość rozszerzeń sprawia, że tworzenie kodu na symfony to czysta przyjemność.

Laravel

Framework dla artystów. Popularne środowisko z ogromną społecznością, które swoją prostotą i dużymi możliwościami zjednało sobie serca milionów programistów na całym świecie.

Angular

Stworzony oraz rozwijany przez pracowników Google, framework do tworzenia dynamicznych aplikacji webowych. Ogromne możliwości oraz bardzo duża społeczność sprawia, że jest to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie tego typu.

Vue.JS

Vue.js to otwarty framework napisany w języku JavaScript. Vue.js zostało stworzone przez Evana You, byłego pracownika Google, który pracował nad frameworkiem Angular. Bardzo duże możliwości oraz łatwość programowania sprawiły, że Vue.js szybko stał się niezwykle popularny na całym świecie.

Portfolio

Poznaj naszych zadowolonych klientów

Panel Ariadna

Ariadna to ogólnopolski panel badawczy, który zbiera opinie internautów z całego świata na różne tematy dotyczące życia codziennego. Za wypełnione ankiety respondenci dostają punkty, które mogą wymieniać na ciekawe nagrody.

zobacz projekt
Agencja Whites

Dla Agencji Whites stworzyliśmy aplikacje usprawniającą i automatyzującą pracę firmy. Ścisła współpraca z pracownikami firmy, pozwoliła nam poznać potrzeby klienta i dopracować oprogramowanie idealnie pod ich potrzeby.

zobacz projekt
Save Cart

Zespół Code Apps był odpowiedzialny za stworzenie nowej aplikacji webowej do automatyzacji działań marketingowych. Frontend zbudowaliśmy w frameworku Vue.js a backend w PHP 7 w oparciu o framework Symfony 4.

zobacz projekt
Collective Narcissism

Dla Warszawskiego Uniwersytetu SWPS stworzyliśmy rozbudowaną, dwujęzyczną stronę internetową opartą na autorskim systemie CMS iStrona. Moduł blogowy oraz profilu użytkowników, to to co odróżnia ten projekt od innych stron.

zobacz projekt
Premium Brand

Fundacja Na Rzecz Reputacji Marki Premium Brand postawiła przed nami trudne zadanie. Odświeżenie loga oraz stworzenie nowej, ekskluzywnej strony internetowej, która podkreśli prestiżowy charakter tytułu, jaki co roku przyznaje fundacja.

zobacz projekt
Biuro Kamienica

Biuro Kamienica to biura serwisowane do wynajęcia w klimatycznej, przedwojennej kamienicy w samym centrum Warszawy. Prestiżowa lokalizacja oraz wystrój lokalu zmusił nas do stworzenia niestandardowej i unikalnej strony internetowej.

zobacz projekt
JT Adwokaci

JT Adwokaci to Warszawska kancelaria adwokacka, obsługująca zarówno firmy jak i osoby prywatne. Ciemne i złote kolory oraz profesjonalna sesja zespołu w pełni oddaje profesjonalny i elegancki wizerunek, jakim firma cieszy się na rynku.

zobacz projekt

Zatrudnij nas!

Szukasz specjalistów, którzy poznają Twoje potrzeby oraz którym możesz zaufać? Dobrze trafiłeś!

Kontakt