Dotted map background
Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna
O projekcie

Ariadna to ogólnopolski panel badawczy, który zbiera opinie Polaków na różne tematy dotyczące codziennego życia. Za wypełnione ankiety respondenci dostają punkty, które mogą wymieniać na ciekawe nagrody lub przeznaczyć je na cele charytatywne.

Wyzwania

Naszym zadaniem było przygotowanie specyfikacji obecnego systemu, optymalizacja olbrzymiej bazy danych, stworzenie nowego systemu z odświeżonym i nowoczesnym wyglądem oraz zoptymalizowanie wysyłki zaproszeń (ponad 1.5 mln e-maili miesięcznie).

Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna
Audyt obecnego systemu

Pracę zaczęliśmy od analizy obecnego kodu kilku aplikacji, które firma posiada. Następnie przygotowaliśmy specyfikację obecnej aplikacji, na podstawie której stworzyliśmy specyfikację nowej wersji systemu ankietowego. W oparciu o specyfikację zoptymalizowaliśmy oraz odchudziliśmy bazę danych, która przez wiele lat działalności firmy urosła do olbrzymich rozmiarów.

Projekt graficzny

Pracę nad nową wersją aplikacji rozpoczęliśmy od określenia celów strony, wypisania najważniejszych funkcji oraz przygotowania mockupów. Na podstawie przygotowanych ekranów, nasz grafik stworzył projekt przejrzystej i nowoczesnej strony, która jest dostosowana do ekranów każdej wielkości oraz urządzeń mobilnych.

Nowa aplikacja

Posiadając rozbudowaną specyfikację, stworzyliśmy nową wersję systemu ankietowego. Aplikację zbudowaliśmy w oparciu o PHP 7 z użyciem najnowszej wersji frameworka symfony. Stworzenie nowego panelu badawczego stanowiło duże wyzwanie, ponieważ aplikacja składa się z trzech oddzielnych, zaawansowanych programów:


1) System ankietowy, umożliwiający prowadzenie badań CAWI.

2) E-commerce, umożliwiający zamawianie nagród za zdobyte punkty.

3) Panel administracyjny dla pracowników.

GIODO / RODO

Głównym wymaganiem, które klient przed nami postawił było dostosowanie nowej aplikacji oraz bazy danych do nowych wymagań GIODO / RODO. Oprócz zaawansowanych prac mających na celu zabezpieczenie danych osobowych w bazie danych, wprowadziliśmy szereg rozwiązań zabezpieczających.


Przykład: aplikacja sprawdza skąd loguje się pracownik i jeśli loguje się spoza biura, musi wpisać kod otrzymany SMSem.

Wysyłka wiadomości e-mail

Ogólnopolski Panel Badawczy wysyła miesięcznie ponad 1,500,000 wiadomości e-mail. Naszym zadaniem było zoptymalizowanie wysyłki zaproszeń zarówno, jeśli chodzi serwer pocztowy, jak i program zajmujący się wysyłką. Przepisanie na nowo kodu przyspieszyło wysyłkę ponad 4 krotnie!

Administracja serwerami

Nasz administrator przeanalizował obecne środowisko serwerowe i na tej podstawie przygotował nowe, które jest bardziej dostosowane do potrzeb aplikacji tej wielkości, co znacząco poprawiło szybkość działania aplikacji oraz zmniejszyło koszty za serwery.

Tomasz Baran Tomasz Baran Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna

Code Apps obsługuje kompleksowo Ogólnopolski Panel Badawczy. Zarówno jeśli chodzi o obsługę programistyczną jak i serwerową. Mogę polecić usługi tej firmy każdemu, kto szuka solidnego i doświadczonego partnera, na którym można polegać.

projekt online

Portfolio

Poznaj naszych zadowolonych klientów

TheMuBa

TheMuBa (theatre - music - ballet) to spektakle teatralne, koncerty, przedstawienia baletowe, dostępne w wersji LIVE na nowoczesnej platformie internetowej.

zobacz projekt
Szkolenia.TV

Dla firmy Stream Online stworzyliśmy platformę e-commerce, która umożliwia twórcom założenie własnej strony do sprzedaży szkoleń. Zarówno tradycyjnych jak i szkoleń na żywo.

zobacz projekt
Agencja Whites

Dla lidera z branży SEO stworzyliśmy aplikację usprawniającą i automatyzującą pracę firmy. Ścisła współpraca z pracownikami firmy pozwoliła nam poznać potrzeby klienta i dopracować oprogramowanie idealnie pod jego potrzeby.

zobacz projekt

Zatrudnij nas!

Szukasz specjalistów, którzy poznają Twoje potrzeby oraz którym możesz zaufać? Dobrze trafiłeś!

Kontakt