Dotted map background
Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna
O projekcie

Ariadna to ogólnopolski panel badawczy, który zbiera opinie internautów z całego świata na różne tematy dotyczące życia codziennego. Za wypełnione ankiety respondenci dostają punkty, które mogą wymieniać na ciekawe nagrody lub przeznaczyć je na cele charytatywne.

Wyzwania

Naszym zadaniem było zrobienie audytu obecnych aplikacji, optymalizacja olbrzymiej bazy danych, stworzenie 3 nowych aplikacji z odświeżonym i nowoczesnym wyglądem oraz zoptymalizowanie wysyłki zaproszeń (ponad 1.5 mln e-maili miesięcznie). A to wszystko bez przerwy w działaniu firmy!

Audyt

Przed przystąpieniem do pracy zrobiliśmy dokładny i obszerny audyt trzech aplikacji, bazy danych oraz tego w jaki sposób użytkownicy korzystają z aplikacji. Przeanalizowaliśmy kod, wyciągnęliśmy wnioski i opracowaliśmy dokumentację nowego system. Uwzględniając słabe strony obecnego oraz potrzeby klienta. W oparciu o zdobytą wiedzę, bez modyfikacji kodu, zoptymalizowaliśmy oraz odchudziliśmy bazę danych o ponad 20GB!


Design

Pracę nad nową wersją aplikacji rozpoczęliśmy od określenia celów strony, wypisania najważniejszych funkcji oraz przygotowania mockupów. Na podstawie przygotowanych ekranów, nasz grafik stworzył projekt przejrzystej i nowoczesnej strony, która jest dostosowana do ekranów każdej wielkości oraz urządzeń mobilnych. Biorąc pod uwagę skomplikowanie oraz rozbudowanie ankiet, które firma przeprowadza, było to nie lada wyzwanie.


Programowanie

Posiadając design oraz wiedzę o tym, jak aplikacja powinna działać, od zera zbudowaliśmy nową platformę. Aplikację zbudowaliśmy w oparciu o PHP 7 z użyciem najnowszej wersji frameworka Symfony. Stworzenie nowego panelu badawczego stanowiło duże wyzwanie, ponieważ aplikacja składa się z trzech oddzielnych, zaawansowanych programów:


  • 1. System ankietowy, umożliwiający prowadzenie badań metodą CAWI.
  • 2. E-commerce, umożliwiający zamawianie nagród za zdobyte punkty.
  • 3. Panel administracyjny dla pracowników.

Bezpieczeństwo

Głównym wymaganiem, które klient przed nami postawił było bezpieczeństwo. Dane osobowe tysięcy osób, miliony opinii na przeróżne tematy oraz wymagania GIODO / RODO sprawiły, że musieliśmy zastosować niekonwencjonalne rozwiązania. Zabezpieczenie aplikacji zaczęliśmy od podstaw aż po nietypowe funkcje, jak np. walidację kodu SMS przy próbie zalogowania się poza biurem.


Wysyłka wiadomości email

Wysyłka ponad 1,500,000 wiadomości email miesięcznie była nie lada wyzwaniem. Biorąc pod uwagę to, że w szczytowych momentach aplikacja musi wysyłać tysiące emaili jednocześnie, system do wysyłki był dla nas priorytetowy. Stworzyliśmy autorski system kolejkowania oraz procesowania w grupach wiadomości, który przyśpieszył wysyłkę ponad 4 krotnie!


Administracja serwerami

Nasi administratorzy przeanalizowali obecne środowisko serwerowe i na tej podstawie przygotowali nowe, które jest bardziej dostosowane do potrzeb aplikacji tej wielkości, co znacząco poprawiło szybkość działania aplikacji oraz zmniejszyło koszty za serwery.

Tomasz Baran Tomasz Baran Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna

Code Apps obsługuje kompleksowo Ogólnopolski Panel Badawczy. Zarówno jeśli chodzi o obsługę programistyczną jak i serwerową. Mogę polecić usługi tej firmy każdemu, kto szuka solidnego i doświadczonego partnera, na którym można polegać.

projekt online

Portfolio

Poznaj naszych zadowolonych klientów

Panel Ariadna

Ariadna to ogólnopolski panel badawczy, który zbiera opinie internautów z całego świata na różne tematy dotyczące życia codziennego. Za wypełnione ankiety respondenci dostają punkty, które mogą wymieniać na ciekawe nagrody.

zobacz projekt
Agencja Whites

Dla Agencji Whites stworzyliśmy aplikacje usprawniającą i automatyzującą pracę firmy. Ścisła współpraca z pracownikami firmy, pozwoliła nam poznać potrzeby klienta i dopracować oprogramowanie idealnie pod ich potrzeby.

zobacz projekt
Save Cart

Zespół Code Apps był odpowiedzialny za stworzenie nowej aplikacji webowej do automatyzacji działań marketingowych. Frontend zbudowaliśmy w frameworku Vue.js a backend w PHP 7 w oparciu o framework Symfony 4.

zobacz projekt
Collective Narcissism

Dla Warszawskiego Uniwersytetu SWPS stworzyliśmy rozbudowaną, dwujęzyczną stronę internetową opartą na autorskim systemie CMS iStrona. Moduł blogowy oraz profilu użytkowników, to to co odróżnia ten projekt od innych stron.

zobacz projekt
Premium Brand

Fundacja Na Rzecz Reputacji Marki Premium Brand postawiła przed nami trudne zadanie. Odświeżenie loga oraz stworzenie nowej, ekskluzywnej strony internetowej, która podkreśli prestiżowy charakter tytułu, jaki co roku przyznaje fundacja.

zobacz projekt
Biuro Kamienica

Biuro Kamienica to biura serwisowane do wynajęcia w klimatycznej, przedwojennej kamienicy w samym centrum Warszawy. Prestiżowa lokalizacja oraz wystrój lokalu zmusił nas do stworzenia niestandardowej i unikalnej strony internetowej.

zobacz projekt
JT Adwokaci

JT Adwokaci to Warszawska kancelaria adwokacka, obsługująca zarówno firmy jak i osoby prywatne. Ciemne i złote kolory oraz profesjonalna sesja zespołu w pełni oddaje profesjonalny i elegancki wizerunek, jakim firma cieszy się na rynku.

zobacz projekt

Zatrudnij nas!

Szukasz specjalistów, którzy poznają Twoje potrzeby oraz którym możesz zaufać? Dobrze trafiłeś!

Kontakt